Polonia Londyn mistrzem Anglii

'

Hala Crystal Palace. Kilkaset osób na trybunach. Na parkiecie rozciągnięta siatka. To może oznaczać tylko jedno. Polonia Londyn powraca do południowego Londynu. Tym razem nie był to jednak mecz europejskich pucharów a ostania potyczka ligowa podopiecznych Simona Loftusa. Ich przeciwnikiem była drużyna Sheffield Hallam.

W pierwszym secie Polonia nie pozostawiła złudzeń gościom i wygrała pewnie do 15. W secie drugim drużyna z Sheffield zagrała na 120% swoich możliwości natomiast gospodarze wydawali się momentami rozkojarzeni (Polonia prowadziła 23:22). Efekt to porażka Polonii 24:26.

W kolejnym secie nasi siatkarze w pełni kontrolowali sytuację i wygrali do 18. Set czwarty i ostatni Polonia wygrała do 23. Gościom trzeba przyznać, że grali bardzo ambitnie i chcieli sprawić niespodziankę jednak Polonia przewyższała ich zdecydowanie pod względem technicznym i szybkościowym.

Po meczu nastąpiła ceremonia rozdania złotych  medali za mistrzostwo Anglii. Był to jak już wspomniałem ostatni mecz ligowy w obecnym sezonie a Polonia  dawno temu zapewniła sobie pierwsze miejsce wygrywając wszystkie mecze ligowe!

Po ceremonii rozdania medali jeden z zawodników Londyńskiego klubu był szczególnie oblegany zarówno przez dziennikarzy jak i kibiców. Był to legendarny Giba, który dołączył do zespołu mistrza Anglii na sam koniec sezonu.  To on przyciągnął tłumy do hali. Poza Polakami sporo było widać Brazylijczyków. To za jego sprawą o polskim klubie siatkarskim z Londynu dowiedzą się kibice w Ameryce Południowej ponieważ oprócz przedstawicieli polskich mediów zarówno krajowych jak i tych z wysp reportaż robiła również telewizja brazylijska!

– Cieszę się, że po siedmiu latach przerwy wróciłem i zagrałem w Londynie, mieście w którym zakończyłem karierę w kadrze narodowej. Znowu poczułem sportową adrenalinę. Mecz dał nam wiele niesamowitych emocji. To było cudowne przeżycie przyjechać tutaj, dołączyć do IBB Polonii i ponowie założyć na szyję złoty krążek. Cieszę się, że mogłem być tego częścią i przyczynić się do takiego widowiska, a moje nazwisko przyciągnęło kolejnych kibiców do hali. Drużyna stara się promować siatkówkę i pokazywać Brytyjczykom piękno naszej dyscypliny i mam nadzieję, że ten sport na Wyspach będzie się rozwijał. – powiedział Giba.

Prezes Polonii Bartosz Łuszcz zapytany przez Magazyn o dalszą przyszłość legendy w Polskim klubie powiedział krótko – To nie był jednorazowy występ. Giba jest zapracowanym człowiekiem ale w Polonii wystąpi jeszcze nie jeden raz.

Polonia Londyn – Sheffield Hallam 3-0 (25-15, 24-26, 25-18, 25-23)