Londyn Victoria vs. Pitshanger Dynamo

'

W środowy wieczór piłkarska duma polskiego Londynu Victoria zmierzyła się w finale Intermediate Cup hrabstwa Middlesex z Pitshanger Dynamo.

Intermeidate Cup najłatwiej porównać do okręgowego pucharu Polski.

Victoria w drodze do finału pokonała po kolei: Kensington Dragons, Larkspur Rovers, Busch Hill Rangers oraz w półfinale St Panteleimon.

Finał rozgrywany na neutralnym terenie cieszył się sporym zainteresowaniem polskich kibiców.  Victoria od początku dominowała na boisku. Nasi piłkarze całkowicie opanowali środek pola skąd regularnie przeprowadzali groźne ataki. Zaowocowało to już w 15 minucie bramną Mateusza Jeremkiewicza. W kolejnych minutach obraz gry nie uległ zmianie, Victoria atakowała jednak brakowało skuteczności. Drużyna przeciwna nastawiła się na grę z kontry co o mały włos nie przyniosło im bramki ponieważ w 42 minucie zaliczyli strzał w poprzeczkę.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. W 55 minucie na dwa zero podwyższył Daniel Smoczyński.

5 minut później strzałem z daleka bramkę na 3:0, po raz drugi wpisując się na listę strzelców, zdobył Mateusz Jeremkiewicz. Gdy wydawało się, że kwestia pucharu jest już rozstrzygnięta w ostatnich 15 minutach Victoria cofnęła się i postanowiła się bronić. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 83 minucie po rzucie rożnym Dynamo zdobyło kontaktową bramkę. Na kolejna na szczęście zabrakło czasu.

Victoria Londyn- Pitshanger Dynamo (Londyn)    3-1