Polonia bez pucharu

'

Niemożliwe stało się możliwe. Kończąca sezon Polonia miała sięgnąć po puchar Anglii i udać się na zasłużone wakacje. Tymczasem los pokazał, że potrafi być przewrotny.

Spotkanie finału pucharu Anglii rozgrywano na neutralnym terenie – kilkadziesiąt kilometrów na północ od Londynu, co nie przeszkodziło grupie polskich kibiców w zameldowaniu się w hali i wspieraniu swej ulubionej drużyny.

Polonia mecz zaczęła zgodnie z planem, demolując rywala z północy 25 do 14, przy serii 7 punktów zdobytych z rzędu. W połowie drugiego seta nasi siatkarze popełnili kilka prostych błędów i zrobiło się 22:16 dla oponentów, którzy nie zmarnowali szansy i nie oddali już prowadzenia wygrywając do 21. W secie trzecim Polonia odzyskała rytm i dosłownie zmiotła przeciwników z parkietu łatwo wygrywając do 15. W czwartym secie siatkarze z Durham zaczęli bardzo agresywnie wybijając Polonię z rytmu. Już na początku prowadzili 8:3. W dalszej części seta było tylko gorzej i zrobiło się 18:10.Naszym siatkarzom nie udało się już odwrócić sytuacji i polegli do 19. Tego co działo się w tiebreaku nie da się racjonalnie wytłumaczyć. Grająca rozważnie i remisująca 6:6 Polonia nagle się zacięła – zaczęła tracić seryjnie punkty i przegrała do 7. Puchar Anglii tym razem pojechał na północ. Po roku bez porażki drużyna Polonii zeszła z parkietu ze spuszczona głową.

Durham Palatinates – Polonia Londyn 3-2 (14-25, 25-21, 15-25, 25-19, 15-7)